Zaloguj się

AIKIDO - Śląska sekcjaSatori Dojo

Satori Dojo
Świętochłowice

SATORI-DOJO.info

Aikido dla kobiet

Większość Pań uważa, że sztuki walki są domeną wyłącznie mężczyzn. Tak opinia przeważa również wśród Panów. O ile nie należy się z nią zgadzać, o tyle faktem jest że to głównie mężczyźni sztuki walki uprawiają. Może się wiązać to z faktem, że trenowanie większości z nich wymaga nierzadko sporej kondycji, wytrzymałości i siły, a to ze względu na ich charakter i filozofię nastawioną na siłową konfrontację z przeciwnikiem.

Naprzeciw temu wychodzi Aikido. Ta japońska sztuka walki jest nastawiona w głównej mierze na samoobronę. Twórca chciał, aby Aikido służyło do takiego rozbrojenia ataku, by osoba broniąca się była bezpieczna, a agresor przeżył bez uszczerbku na życiu i zdrowiu. Dlatego między innymi Aikido, w swojej naturze, nastawione jest głównie na rozbrojenie ataku poprzez przekierowanie go, niż na bezpośrednią siłowa konfrontację. To stanowi szczególną zaletę zwłaszcza dla Pań.

Aikido jest sztuka walki bardzo uniwersalną. Na macie spotykają się zarówno kobiety, dzieci, młodzież i dorośli. I jest jedną z naprawdę nielicznych dyscyplin, którą mogą wszyscy uprawiać jednocześnie.

W Aikido nie ma rywalizacji. Treningi Aikido nastawione są na rozwój osobisty, na pokonywanie własnych ograniczeń, ale z indywidualnym podejściem, tzn. „ćwiczę na tyle, na ile mogę”.  Tu każdy ćwiczy przede wszystkim dla siebie.

Co ważne dla Pań, to fakt, że dzięki systematycznemu treningowi mogą kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową, uelastycznić i wzmocnicie mięśnie, a przy tym często udaje się zrzucić kilka zbędnych kilogramów. To wszystko w ramach treningu, który składa się, różnego rodzaju ćwiczeń, elementów treningu siłowo-wytrzymałościowego, przewrotów oraz nauki podstawowych i zaawansowanych technik samoobrony. Od strony praktycznej uczy także, jak zareagować, kiedy zostaniemy przez kogoś napadnięci.

Oprócz niesamowitych korzyści dla organizmu od strony fizycznej, Aikido wpływa także na naszą stronę emocjonalną. Uczy opanowania agresji i innych negatywnych emocji, co stanowi kolejny aspekt na drodze do samorozwoju i wewnętrznego wyciszenia.
 
Wiele kobiety, nawet jak czegoś bardzo chce, często pełna jest wewnętrznych (nierzadko przesadzonych) obaw, np. wstydzę się, nie nadaję się, nie poradzę sobie, po co mi to, mam ważniejsze sprawy (dziecko, dom, itd.).

Drogie Panie chociaż raz bądźcie dla siebie dobre, i bez złe samooceny spróbujcie! Odważnie stawcie czoła nowym wyzwaniom. Kiedy już stoczycie pierwszą, zwycięską walkę z samą sobą, dalej będzie już łatwiej. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale i najważniejszy!

Co zatem zyskacie trenując Aikido:
  • poprawę sprawności i kondycji fizycznej,
  • poprawę sylwetki i nawet utratę zbędnych kilogramów,
  • poprawę samopoczucia – wiadomo, że ruch to zdrowie, a w zdrowym ciele, zdrowy duch,
  • spróbujecie sztuki walki nie nastawionej na agresję i przemoc,
  • poczucie bezpieczeństwa dzięki technikom samoobrony,
  • nowe znajomości i być może wieloletnie przyjaźnie,
  • samorozwój i nowe umiejętności,
  • oraz wiele, wiele więcej...
Zacząć można zawsze, w każdym wieku i niezależnie od sprawności oraz kondycji.

Serdecznie zapraszamy do trenowania razem z nami!Zobacz także:
Dołącz do nas na Facebook